Spotkania „Zaprzyjaźnij się ze sobą i schudnij z Programem Przemian” – edycja 2018/2019To co dajesz – otrzymujesz, często ze zdwojoną siłą. O tym jak prawdziwe jest to stwierdzenie mam okazję przekonać się na moich spotkaniach z Wami, które organizowane są w różnych miastach w Polsce. Edycja 20018/2019 odbywa się pod hasłem „Zaprzyjaźnij się ze sobą i schudnij z Programem Przemian” i ma zupełnie nową formułę, odmienną od zeszłorocznych warsztatów. Dowiedz się jak wyglądają spotkania, jaka panuje na nich atmosfera oraz co daję i co otrzymuję na nich.

Spotkania na terenie Polski są dla mnie dużym przedsięwzięciem merytorycznym i logistycznym, opracowuję je z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Dlaczego wiec wyruszam na nie? Przecież informację na temat Programu Przemian z powadzeniem udostępniam w Internecie, udzielam też konsultacji telefonicznych. Są one dla mnie niezmiernie ważne, ponieważ są okazją do bezpośredniego poznania Was – osób zainteresowanych Programem Przemian, chcących za jego pomocą odmienić swoje życie.

Tworząc program myślę o osobach, które uczestniczyć będą w spotkaniu: zarówno tych, którzy poznają dopiero Program Przemian, jak i tych, którzy są w trakcie jego realizacji. Opracowując merytorykę obecnej edycji zastanawiałam się, co jest najważniejsze w Programie Przemian? Co jest jego istotą? Kluczem do sukcesu? Co jest ważne na każdym etapie jego realizacji? Jaka jest najważniejsza myśl, z którą chcę zostawić osobę uczestniczącą w spotkaniu?

Odpowiedź na to pytanie zawarłam w tytule „Zaprzyjaźnij się ze sobą i schudnij z Programem Przemian”. W ich trakcie chcę uświadomić Wam, że Wasze życie, to jacy jesteście, jest największym i najwspanialszym darem jaki macie. Trzeba go doceniać i pielęgnować. W codziennej gonitwie, myśleniu o innych warto zatrzymać się i pomyśleć o sobie: skupić się na sobie, poznać samego siebie, uporządkować myśli, a co za tym idzie cele i działania. Życzliwe podejście do siebie sprawia, że odchudzanie nie jest walką z samym sobą i działaniem wbrew sobie, a wyrazem troski o siebie. Jest to zdrowy egoizm, który jest dobry i dla nas dla naszych bliskich: gdy doceniamy siebie widzimy, jak wiele mamy do zaoferowania innym, gdy rozwijamy się powiększamy swój potencjał i to co mamy do zaoferowania, mamy więcej siły i optymizmu, stajemy się pozytywnym przykładem dla otoczenia. Tego właśnie uczy nas Program Przemian i tego uczę Was ja m.in. właśnie w trakcie spotkań.

Tegoroczną edycję spotkań celowo nazwałam „spotkaniami”, a nie „warsztatami”. Warsztaty kojarzą mi się podejściem zadaniowym i oficjalnym. Tymczasem na spotkanie umawiamy się z koleżanką, bliską przyjaciółką – chcemy jej powiedzieć co leży nam na sercu, ale też dowiedzieć się co u niej słychać. To ciepłe, intymne spotkanie, w trakcie którego możemy czerpać wiedzę od kogoś, ale też zajrzeć w głąb siebie, podzielić się własnymi doświadczeniami, spostrzeżeniami.

W takcie spotkań możecie poznać mnie bliżej – przekonać się, że nie jestem fikcyjną osobą, a kobietą z krwi i kości, która ma rodzinę, pracę, obowiązki i problemy takie jak Wy. Jestem kobietą z otyłą przeszłością, dlatego doskonale rozumiem problemy osób z nadwaga i otyłością. Jestem pewna, że w wielu punktach mojej historii odnajdziecie siebie. Opowiadam Wam to co przeżyłam, swoje doświadczenia z odchudzaniem i jak w końcu opracowałam Program Przemian, który był dla mnie wybawieniem, wyjściem z zaklętego kręgu diet. Wiem, że znacie tę historię, nie jest ona tajemnicą, jednak słowa wypowiedziane bezpośrednio do Was – oczy w oczy, twarzą w twarz mają wielką moc. Dzielę się z Wami wiedzą na temat Programu Przemian, inspiruję do zmian, podpowiadam jak zacząć, jak wytrwać i o czym pamiętać. Ale czerpię też od Was: jestem ciekawa Waszych przeżyć i doświadczeń, towarzyszących Wam emocji. Pomagam Wam zajrzeć w głąb siebie i podpowiadam jak wykonać pierwsze kroki, by poznać, zaakceptować i polubić siebie. To siła i potencjał, który wykorzystywać będziecie długo po spotkaniu.

Z każdego spotkania z Wami wracam wyczerpana, ale również naładowana pozytywną energią – ciepłe słowa, uściski, szczere wyznania i gesty – te wspomnienia zostają w mojej pamięci na długo. Dają mi siłę i umacniają w przekonaniu, że to co robię jest bardzo wartościowe i ma sens – tym sensem jest pomaganie innym poprzez wskazywanie jak ważny jest przyjazny stosunek do samego siebie. Powoduje on, że dbamy o siebie we wszystkich aspektach życia, utrata kilogramów staje się skutkiem ubocznym pozytywnych zmian wprowadzanych Programem Przemian. Jest to wyraz troski o siebie, bo walczyć trzeba o siebie, a nie ze sobą.

Chciałabym Wam wszystkim powiedzieć to osobiście, dlatego zapraszam Was serdecznie na spotkania ze mną i z Programem Przemian. Tutaj możecie dowiedzieć się więcej o aktualnych terminach. 
Kategorie: Blog

-->

Odchudzanie bez efektu jo-jo