U większości osób, których dotyka problem nadwagi lub otyłości, przychodzi taki moment, gdzie podejmujemy decyzję o odchudzaniu. Kolejnym naszym krokiem jest poszukiwanie „diety”. Zazwyczaj chcemy schudnąć jak najwięcej kilogramów jak najszybciej. Zapoznajemy się z najnowszymi trendami w dietetyce. Czytamy kolorowe gazety, które krzyczą do nas ze swoich pierwszych stron: „minus pięć kilogramów w weekend”. Nie zważając na to jakie ta dieta ma podstawy medyczne, nie dociekając, czy zapewnia organizmowi wszystkiego, czego on potrzebuje – pełni wiary, nadziei i chęci szybkiego osiągnięcia celu zaczynamy DIETĘ. Godzimy się na wiele wyrzeczeń, przymykamy oko, kiedy pojawia się złe samopoczucie, próbujemy zagłuszyć towarzyszący diecie głód i wmówić sobie, że wcale nie mamy ochoty na to, czego domaga się nasz organizm. Mija czas i pojawiają się pierwsze kryzysy. W pewnym momencie waga zatrzymuje się na pewien czas, a my zdesperowani, zdemotywowani, nie poszukujemy wyjaśnienia sytuacji, tylko od razu obwiniamy siebie za ten stan rzeczy. Dochodzimy do wniosku, że wybrana przez nas dieta nie jest dla nas skuteczna. A jeśli nawet uda nam się zgubić kilka kilogramów, to potem często czujemy się zagubieni, bo nie wiemy, jak wygląda proces wyjścia z diety. Za cel stawiamy sobie: „chcę schudnąć”, nie zadając sobie pytania: „jak utrzymać ten efekt”? Mija czas i aż u 80% z nas pojawia się efekt jo-jo. Trochę zniechęceni naszą porażką, za jakiś czas ponownie podejmujemy próbę redukcji swojej wagi.

Taki scenariusz niektórzy powtarzają kilkanaście razy w ciągu swojego życia.

Słysząc hasło „dieta” czujemy się głodni, przeczuwamy ograniczenia, przeraża nas konieczność liczenia kalorii, ważenie produktów i niebywałej kontroli nad tym ile, czego, kiedy i jak jemy, pijemy, trawimy, itp. Często na myśl o postanowieniu „zaczynam od poniedziałku, Świąt, Nowego Roku lub zaraz po wakacjach” już żałujemy, że podjęliśmy taka decyzję.

Myślę, że już nazbyt wyraźnie dałam ci poczuć, co to znaczy być na „diecie”. Ja również, jak tonący, który chwyta się brzytwy, korzystałam co i rusz z kolejnych innowacyjny diet.

Dlatego zadaj sobie pytanie czy jesteś gotów, aby zrobić krok dalej i rezygnując z „diet”, sięgnąć po holistyczny sposób odchudzania tzn. PROGRAM PRZEMIAN. Różnica między moim Programem a „dietami” polega na stawianiu głównego nacisku na psychikę osoby otyłej, na wspieranie jej i motywowanie oraz uczenie, jak pokochać samego siebie. To czteroetapowy Program, skupiający się mocno na:

I etap: Przygotowanie do odchudzania

II etap: Aktywna redukcja wagi

III etap: Stabilizacja wagi

IV etap: Utrzymanie wagi

Jeśli interesuje cię tylko szybka i znaczna redukcja kilogramów to niestety nie odnajdziesz tutaj na nią recepty. Ale jeśli zależy ci na oczyszczeniu organizmu, w celu przyspieszenia metabolizmu, czego efektem uboczny jest redukcja kilogramów, to właśnie Program Przemian będzie dobrym rozwiązaniem.

Dzięki takiemu podejściu nie skupiasz się tylko i wyłącznie na swojej wadze, ale również dostrzegasz wiele innych zalet przejścia takiej Przemiany.

Holistyczne odchudzanie to krok dalej niż „dieta”, rozumiana jako szkodliwy sposób odżywiania się, mająca na celu jak najszybszy i największy spadek wagi. To przechodzenie zmian na poziomie psychicznym i fizycznym. To redukcja wagi połączona z rozwojem osobistym. To odchudzanie bez większych ograniczeń, bez liczenia kalorii, bez obsesyjnego ważenia się, bez wyrzutów sumienia i bez obwiniania się.

Główna bohaterką mojego Programu jest ZUPA – jako danie gotowane, półpłynne. Rozpuszczone w niej składniki odżywcze, są łatwo przyswajalne przez nasz organizm. Zupy działają oczyszczająco i są bardzo odżywcze. Ważną ich rolą jest również wzmacnianie oraz nawadniane organizmu. Tym sposobem wspomagają one metabolizm, który u osób otyłych jest często spowolniony.

zupa-na-str

Dzięki wprowadzeniu zmian, które proponuję, wyrównuje się gospodarka wodno-mineralna, poprawia się równowaga kwasowo-zasadowa. W rezultacie wszystko to przyczynia się do znacznej poprawy metabolizmu. Oznacza to jedno – redukcję kilogramów.

Główne założenia Programu:

 • unikanie skrupulatnego obliczania kalorii;
 • wprowadzenie aktywności fizycznej w odpowiednim momencie. Warto podkreślić, że aktywność fizyczna jest dostosowana do możliwości osób otyłych, nikt nie każe ci katować się na siłowni lub przebiec maratonu;
 • wyeliminowanie uczucia głodu;
 • rozbudowywanie wachlarza smaków potraw;
 • świadomość zmian zachodzących w organizmie podczas redukcji kilogramów;
 • nastawienie na wykorzystanie wyłącznie zdrowych produktów;
 • zapobieganie efektowi jo-jo.

Wiem, że cieszysz się na samą myśl utraty wagi, ale pozwól, że coś ci powiem. Nie da się osiągnąć trwałej przemiany fizycznej bez zmian w naszej psychice. Po tylu latach walki z otyłością doskonale to wiem i dlatego chcę podzielić się z tobą moimi sposobami na holistyczne podejście do odchudzania.

Przede wszystkim chcę cię nauczyć dystansu i szacunku do siebie. Musisz przestać się obwiniać, oskarżać i oczekiwać natychmiastowych rezultatów. Jesteś tu, by sobie pomóc, a nie skrzywdzić się jeszcze bardziej. Pokażę ci, jak przygotować się do tego, by zacząć. Potem nauczę cię, jak wytrwać oraz – co jest równie istotne – co zrobić, by nie wystąpił znienawidzony efekt jo-jo.

To, co wyróżnia mój sposób redukcji wagi na tle diet, to fakt, że diety są zazwyczaj mocno ograniczające. Co zaskakujące, ten Program zakłada, że będziemy jeść, a nie się głodzić. Ponadto będziemy jeść smacznie, zdrowo i różnorodnie. Będzie do tego stopnia pysznie, że inni domownicy będą podkradali ci dietetyczne smakołyki z garnka – zapewniam.

Co to oznacza?

Szereg zalet! Nie, nie wymyśliłam ich sama. Wszystkie te rzeczy zaobserwowały osoby korzystające z mojego Programu „Przemian wg Moniki Honory”.

Oto i zalety:

 • brak odczucia głodu;
 • poprawa wypróżniania;
 • ogólne polepszenie przemiany materii;
 • ekonomiczne rozwiązanie na miarę każdej kieszeni;
 • dobre samopoczucie;
 • poczucie lekkości i atrakcyjności;
 • brak w Programie zakazów i ograniczeń;
 • poczucie większej energii;
 • brak senności;
 • lepsze nawilżenie skóry;
 • poprawa kondycji włosów i skóry;
 • lepsze rozumienie swojego ciała;
 • możliwość doboru smaków wg upodobań;
 • pozbycie się problemu zatrzymującej się wody w organizmie;
 • odnalezienie wiary w siebie;
 • odczucie większego zadowolenia z siebie i z życia;
 • wyostrzenie zmysłu węchu.

Teraz chwila szczerości.

Czy zależy ci na czymś więcej niż tylko na jak najszybszej i jak największej redukcji masy ciała?

Czy chcesz czuć się zdrowo i po prostu dobrze?

Czy chcesz odzyskać wiarę w siebie?

A dodatkowo czy:

 • zależy ci na zdrowym odchudzaniu;
 • liczeniu kalorii;
 • masz już dość efektu jo-jo;
 • cenisz sobie różnorodność i możliwość indywidualnego doboru dań?

Jeśli twoje odpowiedzi na chociaż kilka z tych pytań to: „tak”, to ten Program jest właśnie dla ciebie. Pierwszy krok w stronę nowego życia. Postawmy razem kolejny.

 

„Przemiany wg Moniki Honory” – ten program NIE JEST dietą, nie ma początku i końca. Ten program ma na celu Twoją prawdziwą Przemianę – zarówno psychiczną, jak i fizyczną.

„Przemiany wg Moniki Honory” – ten program opiera się na szacunku do Twojego organizmu, do Twojej psychiki i do Twojego – także wcześniejszego – stylu życia.

„Przemiany wg Moniki Honory” to program, dzięki któremu zmienisz swoje życie na lepsze. Wystarczy chcieć!

Opinie osób, które schudły dzięki programowi Moniki Honory:

Wiem, że nie mogłam lepiej trafić. To nie dieta to INNOWACYJNA PRZEMIANA mnie samej. 9 tygodni już za mną i widzę same pozytywy mojej decyzji: wiadomo waga leci w dół, lepsze samopoczucie, nie jestem tak ociężała, poprawiła się cera i – co jest nie bez znaczenia – komplementy bliskich osób. To wszystko jest bezcenne.
Bez liczenia kalorii, zawsze do syta – taka to jest Przemiana. Nie ma zakazów – ma być po prostu zdrowo. Ta Przemiana to świetny „myk”, by skończyć z obżeraniem się słodkościami i niezdrowymi przekąskami, bo jesz tylko zupy!
Na zupach jestem już 2,5 miesiąca, czuję się wyśmienicie. Nie mam ciągotek do słodkości ani chleba. Zdaję sobie sprawę, że to ostatni dzwonek, aby żyć zdrowiej, odciążyć kolana. Przemiana mi bardzo pomogła, a najbardziej Monika – bo to ona za tym stoi. Dziękuję!
Zobacz również

Opinie o Programie

Jednorazowa Konsultacja

Zamów newsletter!

Zachęcam do subskrypcji newslettera Przemiany wg Moniki Honory. Regularnie otrzymywać będziesz informacje związane z Programem Przemiany – w tym przepisy, nowości, artykuły i materiały motywacyjne. W każdym momencie istnieje możliwość rezygnacji z subskrypcji.

FreshMail.pl

FreshMail.pl
 
Odchudzanie bez efektu jo-jo